Dekorując dom na święta warto rozważyć nieszablonowe rozwiązania, które pomogą poczuć wyjątkowy klimat. Dzięki ciekawym pomysłom, przy niewielkim wysiłku można stworzyć bożonarodzeniowy wystrój, który będzie urzekał oryginalnością i przełamywał stereotypowe myślenie o świątecznych dekoracjach.

Salon utrzymany w naturalnej stylistyce, gdzie jasne ściany pomalowane ekologiczną farbą Tikkurila Optiva Nature w odcieniu F485 Damask harmonijnie łączą się z dekoracjami z drewna i traw, a główny akcent kolorystyczny stanowi pluszowy fotel w słonecznym żółtym odcieniu, w okresie świątecznym nie musi tracić swego ekologicznego ducha. Choinki w donicach osłonięte plecionymi ze słomy koszykami będą prezentować się wyjątkowo piękne nawet bez dodatkowych ozdób. Stworzą przy tym spójną kompozycję z naturalną girlandą położoną na kominku i niezwykle klimatyczną ekologiczną dekoracją w formie sosnowych szyszek ułożonych w metalowej misie. Ustawione obok drewniane i metalowe choinki oraz świeczniki dopełnią przemyślanego charakteru świątecznej stylizacji.

Nierzadko mniej znaczy więcej. Postawienie na naturalność i oszczędność wystroju pozwoli na uzyskanie subtelnej dekoracji stołu, zwłaszcza gdy koloryt wnętrza buduje emanujący ciepłem i poczuciem wspólnoty przygaszony róż V413 Rosy Moment - Kolor Roku Tikkurila 2023. Ozdobiony świerkiem drewniany świecznik, kilka szyszek ułożonych w miseczce oraz gałązka ostrokrzewu w wazonie wystarczą, by wprowadzić radosny, świąteczny nastrój.

Prezenty niekoniecznie muszą się znaleźć tylko pod choinką, mogą też funkcjonować jako świąteczna ozdoba ścienna, finezyjnie zawieszone na suchej gałęzi. Oszczędnie zdobione - owinięte ekologicznym papierem i przywiązane kolorowymi wstążeczkami - będą tworzyć wyjątkową dekorację. Na tle ściany w ciemnozielonym odcieniu M442 Fjord z palety Tikkurila Feel the Color w całym okresie okołoświątecznym będą przypominać o niezwykle miłej tradycji wzajemnych upominków.

Więcej pomysłów na oryginalne wnętrza można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje